Швидкий пошук об"єкта за ID або номером телефона

Введіть ID або телефон

Перевірити телефон посередника

Введіть телефон:

Полезное

 • АН «Квартал» вітає з Різдвяним святвечором та Різдвом Христовим! Щиро бажає залишити всі образи за порогом, відкрити своє серце для …

 • Колектив АН «Квартал» вітає з наступаючим Новим роком! Нехай життя буде багатим на незабутні враження, хай мрії збуваються, сяють на …

 • Обережно, успадкована нерухомість!

  Нерухомість у спадщину від родичів дістається багатьом українцям Багато хто, отримавши нерухомість у спадщину вирішує її продати та швидко отримати …

 • Сьогодні країна відзначає День Збройних Сил України

  Згідно з 2021 Military Strength Ranking, ЗСУ займають 25-е місце у списку 140 найбільш потужних армій світуДо складу ЗСУ входять …

Подивитися усі »
> > Чи безпечний ринок нерухомості?

Корисна інформація

ринок нерухомості

Чи безпечний ринок нерухомості?

17.06.2021 8:17

Ринок нерухомості завжди був привабливий для шахраїв

На сьогоднішній день ринок нерухомості є безпечним, але завжди є винятки. Для свої схем зловмисники часто використовують підставних осіб, які мешкають далеко за межами регіону, де розташована нерухомість.

На щастя, на сьогодні випадків шахрайства на вторинному ринку нерухомості не так вже багато. Це всього 1,5-2% від загальної кількості підписаних угод купівлі-продажу житла.

Але експерти радять бути обачними, ризики все ж таки є. В сфері нерухомості шахрайство є постійним явищем. Для того, щоб мінімізувати ризики та взагалі їх уникнути слід ретельно ставитися до вибору квартири та заручитися підтримкою професійного фахівця. За словами експертів з нерухомості, слід пам’ятати, що шахраї працюють лише самостійно, без ріелторів.

Також слід мати на увазі найпоширеніші шахрайські схеми на вторинному ринку нерухомості:

 • дуже низька вартість квартири чи іншої нерухомості (ціна нижча на 30% та більше);
 • підроблені довіреності (справжній власник може навіть не знати про продаж свого майна;
 • підроблені паспорти власників житла;
 • підроблені документи, що свідчать про право власності на об’єкт нерухомого майна);
 • поспіх при продажу свідчить про прагнення уникнути більш детальніших перевірок документів.

Дуже часто для своїх схем шахраї використовують підставних осіб, які мешкають за межами регіону. Далеко від місця, де знаходиться нерухомість. Це можуть бути невеликі населені пункти та села. На ділі потім такого «продавця» знайти буде вкрай важко.

Згідно прогнозам, до кінця 2021 року кількість випадків шахрайства на вторинному ринку нерухомості не перевищить 1% від загальної кількості проведених угод купівлі-продажу нерухомості.

Слід зазначити, що за минулі п’ять років можна спостерігати динаміку зменшення кількості випадків шахрайства при продажі та оренді квартир. За цей період кількість злочинів зменшилась як мінімум на 35-40%.

Нерухомість Харкова