Швидкий пошук об"єкта за ID або номером телефона

Введіть ID або телефон

Перевірити телефон посередника

Введіть телефон:

Полезное

Подивитися усі »
> > Як продати нерухомість, отриману в спадщину?

Корисна інформація

нерухомість

Як продати нерухомість, отриману в спадщину?

05.10.2021 4:29

Продати нерухомість, отриману в спадок не так просто, як може здатися на перший погляд

У цій статті ми розповімо вам як вступити у спадок на квартиру або будинок, провести операцію і продати успадковану нерухомість.

При отриманні житла в спадок дуже важливо стати його законним власником. На це у вас є 6 місяців, після смерті власника. Для цього потрібно подати відповідну заяву нотаріусу, який відкриє справу. По закінченню передбаченого законом часу кожен із спадкоємців отримає документ, що підтверджує право власності своєї частиною нерухомості.

Якщо заповіт відсутній, то спадок розподіляється між родичами за наступними категоріями спорідненості:

1 – це дружина (чоловік), діти і батьки померлого.

2 – сестри, брати, бабусі, дідусі.

3 – тітки і дядьки.

4 – особи, які проживали з померлим не менше п’яти років в одній сім’ї до моменту відкриття наслідної справи.

5 – всі інші родичі померлого.

При складанні заяви нотаріусу буде потрібно від вас свідоцтво про смерть, заповіт і документ, що підтверджує ваше спорідненість з померлим.

Якщо житло за заповітом має перейти декільком людям, то його ділять на рівні частини або пропонують виплату компенсації одному з учасників.

По закінченню 6 місяців видається свідоцтво про право на спадщину, яке підтверджує право власності на нерухомість. Після реєстрації права власності успадковану квартиру можна починати продавати.

Угода купівлі-продажу проходить за стандартною процедурою. Для продажу житла вам знадобляться документи, що встановлюють право власності, паспорта учасників угоди, дозвіл органів опіки, якщо в угоді беруть участь неповнолітні, довідка про осіб, зареєстрованих в квартирі.

Також дуже важливо передати новому власнику технічні документи на нерухомість і документи, що підтверджують відсутність боргів по комунальним платежам.

Не варто забувати, що при отриманні спадщини вас зобов’яжуть сплатити податок. Його розмір визначається в залежності від категорії спорідненості. На сьогоднішній день в нашій країні є три ставки оподаткування при вступі у спадок: 0%, 5%, 18%.

Нерухомість Харкова