Быстрый поиск обьекта по ID или номеру телефона

Введите ID или телефон

Проверить телефон посредника

Введите телефон:

chat

Полезное

Посмотреть все »
> > Вашу нерухомість відібрали колектори? Що тепер?

Полезное

нерухомість

Вашу нерухомість відібрали колектори? Що тепер?

26.02.2020 9:46

Купили квартиру в кредит і тепер вашу нерухомість забрали колектори? Що робити?

Якщо ви купили квартиру в кредит, а тепер вашу нерухомість забрали колектори, то дана стаття буде вам корисна.

Щоб позбутися кредитного рабства існує дві схеми допомоги:

  • домовитися з банком;
  • чекати, поки банк визнають банкрутом і тоді викупити право вимоги за боргом.

Якщо домовитися з банком не вийшло, то потрібно чекати початку торгів.

Після банкрутства банку його майно й активи переходять до Фонду гарантування вкладів, який розпродує їх, щоб повернути гроші вкладникам. Серед активів банку і так є так звані кейси, тобто право вимоги за кредитом.

ФГВ виставляє на торги не саму квартиру, а право вимоги за кредитним договором. Первинним є сам кредит, а іпотека є похідною від нього.

“Продаж квартири можливий, якщо банк є її власником. Важливо розуміти, що викуп права вимоги — це ніякі не хитрощі, а один із законних механізмів позбутись кредитного ярма. Правда, сам боржник не має права брати участь, але це можуть зробити його батьки або інша близька особа”, – пояснює спеціаліст.

“У торгах зазвичай беруть участь колектори та фінансові компанії. Вони уважно вивчають паспорт торгів — що входить у право вимоги, чи є там застава, чи були вже судові процеси за цим кредитним договором. Якщо так, то це все буде вказане в паспорті торгів. Там може бути вказана адреса та площа житла, що перебуває у заставі. Тоді колектори вивчають, скільки коштує таке житло. Якщо на їхню думку, вони можуть заробити на різниці, тоді вони починають торги”, – розповідає експерт.

Після того, як перекупили право вимоги у позичальника є кілька варіантів:

  • домовитися з перекупниками й перекупити у них право вимоги за вищу ціну. Наприклад, право вимоги викупили за 50 тис. долалів, можуть запропонувати викупити його в них за 55 тис. доларів, але гроші треба внести вже за 20 днів. Цей спосіб дуже ризикований;
  • не давати перекупникові вступити у володіння майном. Для цього необхідно накласти заборону по вчиненню нотаріальних дій з майном. Але ця заборона діє лише 10 днів і її треба постійно поновлювати.
  • звернутись до суду з забороною, щоб наклав арешт на квартиру, поки тривають судові засідання по оскарженню результатів торгів;
  • звернутися до  комісії  при Міністерстві юстиції, щоб оскаржити дії державного реєстратора.

У таких випадках юрист радить негайно звертатися  до суду. Згідно з позицією Верховного суду, фізична особа не має права викупляти право вимоги по кредитному договору, адже для цього має бути договір факторингу. Договори факторингу можуть укладати фінансові установи.

Завдання  значно ускладнюється, якщо квартира уже була перепродана.

В такому випадку потрібно писати позов до суду про не лише про скасування дій реєстратора, а про витребування з чужого володіння. Для цього суду потрібно надати документи і підтвердити, що квартира належала позичальникові і її продали незаконно. Далі справу розглядатиме суд. Однак витребувати квартиру з чужого володіння буде складніше, ніж скасувати дії реєстратора.

Після того, як покупець права вимоги за кредитним договором вступив у володіння майном, яке було предметом застави, він втрачає право на витребування боргу.

По матеріалам bykvu.com

Недвижимость Харькова